Агрономія
Головне:
Агрономія

Погодні умови спричинили появу деяких хвороб на озимині

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Третя декада листопада характеризувалася нестійкою, прохолодною, з незначними опадами, погодою  у вигляді мряки, мокрого снігу та снігу, а середньодобові температури повітря були нижчі звичайної на 1-30С та нижчі за норму на 2-50С, а також на 5-70С нижчі за  аналогічні минулого року. Це спричинило появу деяких хвороб на озимині.

Про це повідомляють в Академії аграрних наук України.  

Так, на посівах пшениці озимої виявлено прояви септоріозу листя. Ураження хворобою 0,1% спостерігається на поодиноких рослинах. За утримання сприятливих погодних умов прогнозується збільшення ураження рослин хворобами.

Посіви ріпаку озимого уражені фомозом (0,2 %).

Повсюди на обстежених посівах озимих зернових та ріпаку відзначається активне розселення мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках соковитого корму.

На 1 га нараховується 1‒3 колонії. За ЕПШ мишоподібних гризунів слід продовжити заходи захисту з ними рекомендованими препаратами.

Нагадаємо, вчені здійснили прорив у запобіганні розвитку грибних хвороб сільгоспкультур. А на Рівненщині через високу вологість хворіють озимі.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ