Агрономія
Головне:
Агрономія

На Рівненщині через високу вологість хворіють озимі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На Рівненщині за другу декаду листопада випало близько 43-50% норми опадів,  відмічалися тумани та густі роси. Вологозабезпеченість ґрунту під озимими культурами оцінюється як достатня.  Відносна вологість повітря була високою – 85-95%.

Про це повідомляють у головному управління Держпродспоживслужби Рівненської області.

Висока вологість повітря сприяє перезараженню рослин озимого ріпаку хворобами. Зокрема, відмічається ураженість їх в межаж 5-8% альтернаріозом та до 6% фомозом на 20% обстежених площ.

На пізніх посівах озимої пшениці виявлено прояв кореневих гнилей на 3% обстежених  площ,  якими уражено 1,5-3% рослин .

Крім того, такі погодні умови сприятливі для подальшого розмноження та розселення мишоподібних гризунів. Триває заселення ними посівів  озимих зернових культур.

Наразі в області заселено мишоподібними гризунами 14% обстежених посівів озимої пшениці з чисельністю  одна жила колонія, максимально в прикраєвих полосах до 3 жилих колоній на гектар та по 2-3 жилі нори в колонії.

Заселеність посівів озимого ріпаку в межах 53% обстежених площ та по 2-3 жилі колонії на гектар в яких 3-5 жилих нір.

На багаторічних травах  практично 100%  заселення площ. На травах першого року користування  нараховується  по 3  жилі колонії на гектар, на травах другого, третього  року  – 4-6 жилих колоній,  що вже перевищує економічний поріг шкодочинності.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ