Агрономія

Погодні умови для завершення перезимівлі озимих були задовільними, - Укргідрометцентр

Озимі культури впродовж лютого перебували у стані неглибокого зимового спокою, у другій половині місяця у південних, місцями у центральних та західних  областях розпочалося відновлення вегетації у фазі кущіння, утворення вузлових коренів та 3-го листка.

Про це повідомляє «Укргідрометцентр».

«Погодні  умови для закінчення перезимівлі озимих культур в  Україні в цілому складалися задовільно. Станом на 29 лютого на переважній частині території країни  снігу на полях не було, ґрунт був талий або глибина його промерзання не перевищувала 1-5 см, місцями на північному сході – до 14 см», – йдеться в повідомленні.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння  озимих культур  та  багаторічних трав  (3 см)  становила  мінус 1-5 °С, у Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях – мінус 6-9 °С,  що значно вище від критичної температури вимерзання.

Упродовж другої половини лютого тепла погода та дощі  сприяли таненню снігу та відтаванню ґрунту. За першим визначенням запасів вологи в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській та Полтавській областях в орному шарі ґрунту під озимими культурами містилося  близько та більше норми  продуктивної  вологи.

У метровому  шарі ґрунту запаси продуктивної вологи у Полтавській, Кіровоградській, на окремих площах Миколаївської області були більше норми, в Одеській, на більшості площ Миколаївської області – у межах та менше норми. Опади, які випали в лютому, значно поповнили запаси вологи у ґрунті.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!