Агрономія
Головне:
Агрономія

Погода й сонячна активність будуть вирішальними чинниками нового спалаху чисельності хлібних жуків, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Як показали результати аналізу даних багаторічних досліджень різних наукових установ, відсутність загрози від хлібних жуків в останні роки може бути оманливою.

Таку думку висловив канд. с.-г. наук, старший науковий співробітник лабораторії прогнозів Інституту захисту рослин НААН Андрій Федоренко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«На сьогодні вже доведено, що спалахи чисельності шкідників відбуваються не періодично, а циклічно – через певні проміжки часу, що пов’язано, не тільки з погодними чи кліматичними чинниками. Доведено, що життя на нашій планеті відгукується на періодичні збурення на Сонці з 11-річним циклом», – зазначив науковець.

Він також додав, що за глобальних змін клімату зони екологічного оптимуму різних видів постійно змінюються, як і видова структура домінантних ентомокомплексів. І, незважаючи на нинішній спад чисельності цих комах, погода й сонячна активність будуть вирішальним критерієм їх імовірного нового спалаху.

Тому надалі збільшення чисельності хлібних жуків цілком можливе насамперед у традиційних для них областях зони Степу та Лісостепу за сприятливих умов їх перезимівлі й оптимальної погоди весни-літа.

Дізнатися більше про те, від чого залежить поведінка шкідників можна буде під час конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: