Агрономія

Погода й сонячна активність будуть вирішальними чинниками нового спалаху чисельності хлібних жуків, - думка

Як показали результати аналізу даних багаторічних досліджень різних наукових установ, відсутність загрози від хлібних жуків в останні роки може бути оманливою.

Таку думку висловив канд. с.-г. наук, старший науковий співробітник лабораторії прогнозів Інституту захисту рослин НААН Андрій Федоренко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«На сьогодні вже доведено, що спалахи чисельності шкідників відбуваються не періодично, а циклічно – через певні проміжки часу, що пов’язано, не тільки з погодними чи кліматичними чинниками. Доведено, що життя на нашій планеті відгукується на періодичні збурення на Сонці з 11-річним циклом», – зазначив науковець.

Він також додав, що за глобальних змін клімату зони екологічного оптимуму різних видів постійно змінюються, як і видова структура домінантних ентомокомплексів. І, незважаючи на нинішній спад чисельності цих комах, погода й сонячна активність будуть вирішальним критерієм їх імовірного нового спалаху.

Тому надалі збільшення чисельності хлібних жуків цілком можливе насамперед у традиційних для них областях зони Степу та Лісостепу за сприятливих умов їх перезимівлі й оптимальної погоди весни-літа.

Дізнатися більше про те, від чого залежить поведінка шкідників можна буде під час конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!