Агрономія

«Подільська марка» надає перевагу сортам пшениці іноземної селекції

«Подільська марка» надає перевагу сортам пшениці іноземної селекції

Фермерське господарство «Подільська марка» (Хмельницька область) у виборі сортів пшениці перевагу віддає таким, що мають високі хлібопекарські якості, класність, виявляють стійкість до хвороб і шкідників, дають стабільну врожайність. 

Саме тому в переліку сортів, які вирощує господарство, обов’язково є представники німецької та чеської селекції, які відповідають цим вимогам, зауважив головний агроном господарства Віталій Лігоцький.

Для пошуку сортів для оновлення асортименту агроном відвідує інші господарства та різноманітні семінари, спілкується із селекційними компаніями й насіннєвими господарствами. 

Всі нові сорти у господарстві обов’язково досліджують на своїх демоділянках, відбирають найкращі, а вже потім висівають, щоб отримати своє насіння.

Під озимою пшеницею в сівозміні господарства – п’ята частина полів. Цю культуру сіють щороку, бо вона добре родить у цій природно-кліматичній зоні, має збут і стабільні ціни, пояснює Віталій Лігоцький. 

Середня врожайність озимої пшениці у господарстві залежно від сорту й природних умов за останні роки становить 7-8,5 тонн/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!