Подекуди виявлені осередки надпорогової чисельності мишоподібних гризунів
Достатня кормова база та агрокліматичні умови створили передумови зростання щільності популяції мишоподібних гризунів, ріст чисельності та міграція яких спостерігається повсюди. На вегетуючих посівах озимих зернових та ріпаку гризуни заселили 18-67% обстежених площ за чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.
Осередково в господарствах Миколаївської області на посівах озимого ріпаку обліковували до 7 жилих колоній на гектарі, у кожній по 3-8 жилих нір.
Повсюди на 20-98% багаторічних трав, неорних землях, полях після кукурудзи, соняшнику, інших природних стаціях у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях гризунів обліковували по 2-5, максимум 6-8 жилих колоній на гектарі по 5-11 жилих нір в кожній.
Осередки надпорогової чисельності гризунів (ЕПШ 3-5 жилих колоній на гектар) локалізовані шляхом внесення в нори отруєних принад. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагає проведення моніторингу їх чисельності та при потребі – проведення захисних заходів.
За видовим складом, крім гуртової та звичайної полівок, у південних та центральних областях відмічають курганчикову мишу.
Нагадаємо, правильне видове визначення гризунів дозволить вжити вдалих захисних заходів. Раніше повідомлялося, які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.