«Пламіда» обрала два сорти озимої пшениці для Запоріжжя
Для фермерського господарство «Пламіда» (Запорізька область) озима пшениця є однією з трьох основних культур, яка займає третину угідь.
Перепробувавши вирощувати кілька сортів цієї культури, зупинилися на двох сортах селекції ФГ «Бор» – Шестопалівка та Сталева, розповів журналу The Ukrainian Farmer директор «Пламіди» Сергій Завгородній.
За його словами, головні критерії, що висувають до сортів, це стійкість до вилягання та хвороб, посухостійкість, а також властивість рослини весною докущитися, якщо восени не встигла цього зробити.
«Сталева навесні не кущиться: який урожай заклала з осені – таким і буде, а от Шестопалівка здатна навесні добре докущитися», – ділиться спостереженнями фермер.
Саме завдяки цій властивості сорту у господарстві сформували технологію, у якій соняшник висівають якомога пізніше – це важливо, бо за ранньої та середньої сівби ця культура дає нижчу врожайність, а після соняшнику сіють Шестопалівку й отримують врожайність залежно від кількості опадів і посушливих днів, на рівні 20-40 ц/га.
Сорт Сталева підходить для інтенсивної технології вирощування, а найкращими попередниками для нього є горох і ріпак. Також висівають Сталеву по парах і по стерньових й отримують непогані результати.
У 2018 році на Запоріжжі була посуха, Сталева по парах вродила від 60 ц/га до 70 ц/га, цього року – 5060 ц/га, а по озимій пшениці – 40-45 ц/га.
Сергій Завгородній не виключає, що наступного сезону «Пламіда» випробує середньоранній сорт Шпалівка – покращену Шестопалівка.
За характеристиками сорт має рекордну пластичність, а колос може змінювати величину та форму, має потужну й мобільну кореневу систему і завдяки цьому добре використовує потенціал родючості ґрунту. Насіння рекомендують сіяти на глибину 6-8 см, отже, воно зможе дістати вологий ґрунт і дати дружні сходи.
Додати коментар