Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Після соняшнику в ґрунт повертається на 20% більше елементів живлення, ніж після інших культур

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Cоняшник не виснажує землю, натомість він лише раціональніше використовує елементи живлення з ґрунту й добрив.

На цьому AgroTimes наголосив професор Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

«З агрохімічного погляду соняшник, порівняно з іншими культурами польової сівозміни, раціональніше використовує елементи живлення з ґрунту й добрив. Навіть за врожайності насіння 3 т/га соняшник для створення відповідної біомаси мобілізує з ґрунтової товщі і добрив 731 кг/га основних елементів живлення, що значно більше інших культур сівозміни», – наголосив науковець. 

Водночас, за словами Григорія Господаренка, після збирання врожаю насіння соняшнику і залишення на полі стебелиння в ґрунті залишається 83 % елементів живлення від їх біологічного винесення, тоді як після інших культур – 61–66 %. Зі стебелинням соняшника у ґрунт повертається також значна кількість мікроелементів, зокрема Мn – 90%, Fe – 86%, B – 80%, Cu – 58 % і Zn – 57%. Після мінералізації мортмаси соняшнику ця велика кількість макро- і мікроелементів буде доступною іншим культурам сівозміни.

«Здатність мобілізувати з ґрунту велику кількість елементів живлення пояснюється добре розвиненою кореневою системою соняшника, яка може проникати на глибину 3–4 м. Проте, незважаючи на потужний стрижневий корінь, він не проникає через плужну підошву, тому рослини не здатні ефективно засвоювати воду й елементи живлення з підорних шарів ґрунту» – зазначив науковець.

Читайте також: Аграрії поділилися досвідом використання популярних ЗЗР

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!