Агрономія

В агрохолдингу AGR Group застосовують кілька систем живлення посівів сої

В агрохолдингу AGR Group застосовують кілька систем живлення посівів сої залежно від типу ґрунту, забезпеченості його елементами живлення.

Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу AGR Group.

Азотні добрива на сої в агрохолдингу або не застосовують, або дають у невеликій дозі до 30–50 кг/га, бо вони пригнічують фіксацію азоту. Соя задовольняє 65–85% своїх потреб в азоті через симбіотичний процес фіксації азоту. Близько 70–80 кг/га азоту асимілюють симбіотичні бульбочкові бактерії. Близько третини пов’язаного бобовими азоту зостається в пожнивних рештках, і після мінералізації їх використовують наступні культури.

«Для провокування на коренях сої першого року вирощування утворення бульбочкових бактерій широко обробляємо рідким інокулянтом Оптімайз 400 (1,8 л/т насіння), додаємо торф’яний інокулянт Хістік (4 кг/т) і перемішуємо його в біг-бегах із насіннєвим матеріалом», — обґрунтовує пан Сергій.

На сої другого року вирощування застосовують тільки інокуляцію насіння інокулянтом Хістік (4 кг/т). Траплялося, що сою першого року вирощування обробляли інокулянтом АВМ на основі стерильного торфу в дозі 374 г/100 кг насіння, а сою другого року — 187 г/100 кг посівного матеріалу.

У вирощуванні сої на 3-й і 4-й роки поспіль проводять обробку препаратом Хістік (2 кг/т).

У кластері в Київській області через високий уміст у ґрунті рухомого фосфору, вносять тільки хлористий калій у дозі 120 кг/га і гранульований сульфат магнію в нормі 80 кг/га. У двох кластерах Полтавщини фосфорно-калійні добрива застосовують під депозит на кілька років.

У всіх кластерах на сої першого року навесні використовують 80 кг/га сульфату амонію. «Сірка є важливим елементом для поглинання азоту, а співвідношення азоту до сірки має бути (5–10) : 1», — пояснює пан Сергій.

Найбільше споживання елементів живлення відбувається під час цвітіння сої, формування бобів, початку наливання насіння.