Агрономія
Головне:
Агрономія

Після сівалки OMEGA сходи пшениці отримали через 36 годин після початку їх формування

У компанії «Украгроком» цього року після сівалки OMEGA виробництва BEDNAR отримали сходи пшениці через 36 годин після початку їх формування, тоді як після відомого аналогу – через три доби.

Про це AgroTimes розповів директор з рослинництва компанії «УкрАгроКом» Дмитро Васильєв. 

«Сівалка – найважливіший агрегат у великому циклі сільськогосподарського виробництва на полі. Від якості посіву залежить урожай, і що більше вміє сівалка, то менше ризиків», – зазначив аграрій.

За його словами, серед основних переваг OMEGA – міжряддя 12,5 см, що дає змогу «закрити» поле посівами протягом 4-5 днів.

«Агрегат забезпечує ідеальний контроль і витримування глибини. Раніше ніде ще не зустрічав аналогічної системи паралелограма, яка дає таке ідеальне витримування глибини: навіть на 3 см сіє ідеально», – пояснив Дмитро Васильєв.

Крім того, сівалка дає змогу одночасно вносити добрива у рядок і міжряддя. Наприклад, ідеальна, на мою думку, технологія сівби ячменю: мікродобрива вносяться в рядок з посівом (з допомогою додаткового бункера AlfaDrill), основні добрива (100 кг азоту) – в міжряддя.

За словами Дмитра Васильєва,  універсальності сівалці OMEGA також додає наявність дискової секції. ЇЇ можна заглибити до 10 см або повністю вимілити, залежно від культури і підготовки поля.

«Вона не є широкозахватною сівалкою, втім, на мою думку, широкий захват нині не є аж такою перевагою, адже конфігурація полів, перерозподіл малого й середнього агробізнесу, а особливо ринок землі не сприяють постійному використанню широкозахватних сівалок. Нині важливо бути мобільними», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, у господарстві на Київщині глибокорозпушувачі Terraland витіснили традиційну оранку

Журнали