Агрономія

Підприємство ім. Б. Хмельницького здешевило вирощування кукурудзи на силос

Підприємство ім. Б. Хмельницького здешевило вирощування кукурудзи на силос

У підприємстві ім. Б. Хмельницького (Вінницька обл.) для вирощуванні кукурудзи на силос з-поміж гібридів іноземної та української селекції обрали вітчизняний гібрид Любава Інституту зернового господарства.

Таким чином господарство отримує очікуваний урожай і здешевлюють виробництво силосу. Про це розповів Олександр Мазур, заступник директора СТОВ ім. Б. Хмельницького, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Нам пропонують силосні гібриди кукурудзи іноземної селекції. Але оскільки ми практикуємо обсів полів силосною кукурудзою, то вважаємо це не доцільним», — зазначив він.

Експерт пояснив, що на обсівах урожайність кукурудзи і якість зерна зазвичай найнижча. Така практика затратна, бо кожне поле доводиться окремо обсіяти й скосити, проте маємо результат: кукурудза формує добрий урожай зеленої маси.

Довідка:

СТОВ «ім. Б. Хмельницького» обробляє 2,6 тис. га землі у с. Четвертинівка Вінницької області. Це багатопрофільне господарство має розвинене рослинництво, високопродуктивне молочне скотарство та свиноферму.