Агрономія

Перша декада листопада була на 1,2-4,1°С теплішою за кліматичну норму

Протягом першої декади листопада на території країни відмічалася тепла, як для цієї пори року з незначними опадами погода. Середньодобові температури повітря були на 1,2-4,1°С вищими за кліматичну норму і знаходились у межах 4,4-9°С тепла.

Про це інформує Мінагрополітики з посиланням на дані НААН.  

Максимальна температура повітря в окремі дні листопада підвищувалась до 7-14°С тепла, поверхня ґрунту в цей час нагрівалась до 10-12°С. Мінімальна температура повітря знижувалась до 4°С тепла, місцями до 2°С морозу, на поверхні ґрунту та на висоті 2 см до -1-3°С морозу.

Незначні опади спостерігалися майже на всій території країни, крім південних областей. Їх кількість протягом останнього тижня становила: у Київській області –16,4 мм, у Дніпропетровській – 5 мм, у Житомирській – 2 мм, у Львівській – 2,1 мм, у Вінницькій – 1мм.

За даними Укргідрометеоцентру, упродовж третьої декади жовтня погодні умови в цілому сприяли вегетації посіяних озимих культур. У більшості днів рівень середньодобових температур повітря (+10+13°С) був значно вищим «біологічного нуля» озимих культур (+5°С), нічна температура повітря нижче +5+10°С не опускалася, кількість та інтенсивність заморозків була незначною.

Такі погодні умови за сприятливих умов зволоження ґрунту (запаси вологи оцінювалися як достатні та оптимальні на більшості площ), активізували вегетаційні процеси озимих культур.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, середня температура повітря цієї зими очікується на 1-1,5°С вищою від норми.