Агрономія

Озимою пшеницею в оптимальні строки засіяли менше 30% запланованих площ

Озимою пшеницею в оптимальні строки засіяли менше 30% запланованих площ

Через затяжні дощі цієї осені в оптимальні строки сівби озимої пшениці (15-25 вересня) посіяли менше 30% запланованих площ, що значно менше, ніж у попередньому році.

Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані НААН.

Для посівів, які будуть посіяні у жовтні, складається велика імовірність того, що рослини внаслідок недостачі тепла увійдуть у зиму у початкових фазах розвитку, будуть ослаблені та вразливі до несприятливих зимових умов у разі їх виникнення.

За середніми багаторічними даними у жовтні накопичується лише близько 100-120 0С ефективного тепла вище +5 0С, а для нормальної перезимівлі, формування 2-3-х стебел та загартування рослинам пшениці озимої його потрібно отримати 200-300 0С.

Досить сприятливі умови спостерігаються у південних областях, де вологи у грунті та тепла достатньо для отримання сходів та подальшого розвитку посіяних озимих культур.

Озимі зернові культури, які висіяно в оптимальні строки (до 25 вересня) перебувають у фазах «сходи» – «утворення 3-го листка», в окремих районах Одеської та Сумської областей відмічаються фази «утворення вузлових коренів» та «кущіння». Стан рослин, що утворили сходи, добрий.

У рослин ріпаку озимого триває фаза «утворення листової розетки», на раніше засіяних площах – триває ріст стебла. На окремих площах південних областей відмічається пошкодження посівів шкідниками. Стан рослин, що зійшли, переважно добрий.

Раніше повідомлялося, як норми висіву озимої пшениці залежать від строків сівби.