Агрономія

Переваги осіннього внесення гербіцидів у посівах озимих зернових проти весняного

Осіннє застосування гербіцидів у посівах озимих зернових культур має низку переваг проти весняного. 

Про це розповів Микола Зосимчук, канд. с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Серед переваг фахівець назвав такі: вища біологічна ефективність гербіцидів; менша залежність від несприятливих погодних умов; запас осінньо-зимової вологи сприяє ефективності препаратів, формуванню здоровішого травостою й поліпшенню перезимівлі зернових. Завдяки більш ранньому звільненню культури від бур’янів і кращій зимівлі можливі вищі прибавки врожаю (на 2–5 ц/га), ніж за весняної хімобробки.

Також осінні системи застосування гербіцидів дозволяють більш рівномірно розподілити за часом необхідні сільгоспроботи, звільнивши значні сили й засоби на весняні заходи (обробіток ґрунту, сівба ярих).

Крім того, за осінньої обробки завдяки стійкому стану приземного шару атмосфери, низькій температурі повітря та його високої відносної вологості зменшується випаровування й знесення дрібних крапель, що значно підвищує ступінь осідання препарату на оброблювану площу.

Натомість навесні нерідко через перевантаженість польовими роботами в поєднанні з несприятливими погодними умовами (сильний вітер, короткочасні дощі, перезволоження ґрунту) обприскування гербіцидами часто затримується, бур’яни переростають, а стійка до гербіциду фаза озимих зернових культур проходить.

Ці чинники в сукупності порушують оптимальні строки обробки, що, у свою чергу, спричиняє зниженню ефективності гербіцидів і нерідко — пригніченню культури. Культура до початку виходу в трубку є екраном для бур’янів, беручи на себе велику частку розчину гербіциду.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!