Агрономія
Головне:
Агрономія

Переваги осіннього внесення гербіцидів у посівах озимих зернових проти весняного

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Осіннє застосування гербіцидів у посівах озимих зернових культур має низку переваг проти весняного. 

Про це розповів Микола Зосимчук, канд. с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Серед переваг фахівець назвав такі: вища біологічна ефективність гербіцидів; менша залежність від несприятливих погодних умов; запас осінньо-зимової вологи сприяє ефективності препаратів, формуванню здоровішого травостою й поліпшенню перезимівлі зернових. Завдяки більш ранньому звільненню культури від бур’янів і кращій зимівлі можливі вищі прибавки врожаю (на 2–5 ц/га), ніж за весняної хімобробки.

Також осінні системи застосування гербіцидів дозволяють більш рівномірно розподілити за часом необхідні сільгоспроботи, звільнивши значні сили й засоби на весняні заходи (обробіток ґрунту, сівба ярих).

Крім того, за осінньої обробки завдяки стійкому стану приземного шару атмосфери, низькій температурі повітря та його високої відносної вологості зменшується випаровування й знесення дрібних крапель, що значно підвищує ступінь осідання препарату на оброблювану площу.

Натомість навесні нерідко через перевантаженість польовими роботами в поєднанні з несприятливими погодними умовами (сильний вітер, короткочасні дощі, перезволоження ґрунту) обприскування гербіцидами часто затримується, бур’яни переростають, а стійка до гербіциду фаза озимих зернових культур проходить.

Ці чинники в сукупності порушують оптимальні строки обробки, що, у свою чергу, спричиняє зниженню ефективності гербіцидів і нерідко — пригніченню культури. Культура до початку виходу в трубку є екраном для бур’янів, беручи на себе велику частку розчину гербіциду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: