Агрономія

Паровий попередник дає ріпаку мінімум 1 т/га прибавки врожайності – досвід

Паровий попередник дає ріпаку мінімум 1 т/га прибавки врожайності – досвід

Паровий попередник дає ріпаку мінімум 1 т/га прибавки врожайності. З непарових найкращим попередником для ріпаку є зернові, для пшениці – ріпак.

Таким досвідом поділився директор із виробництва департаменту рослинництва агрохолдингу KSG Agro Дмитро Ємельченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, після ріпаку пшениця родить на 0,5 т/га більше, ніж після соняшнику. Проте не лише попередник впливає на врожайність, а й технологія, яка до того ж дає змогу оптимізувати затратну частину.

«Ми почали відходити від оранки й щорічного глибокого розпушування, віддаємо перевагу дискуванню і за потреби глибокому розпушенню раз на три-чотири роки – якщо сформувалася плужна підошва. Знаючи історію полів, змінюємо обробіток залежно від попереднього. Де з’явилися коренепаросткові бур’яни – оремо, де нема плужної підошви – дискуємо. На решті полів глибоко розпушуємо. Таким чином не тільки зменшуємо витрати, як порівняти з оранкою, але й зберігаємо ґрунтову вологу», – зазначив Дмитро Ємельченко.

Нагадаємо, KSG Agro підвищив ефективність удобрення ґрунту на 30-40%.