Агрономія

Озимому ріпаку можуть загрожувати різні грибні хвороби

Озимому ріпаку можуть загрожувати різні грибні хвороби

У період осінньої вегетації за сприятливих погодних умов на ріпаку озимому поширюються різні грибні хвороби.

Одними з найпоширенішіх серед них в умовах України є несправжня борошниста роса (пероноспороз), альтернаріоз, рак кореневої шийки й стебла (фомоз) і світла листкова плямистість (циліндроспоріоз).

Пероноспороз уражує рослини на всіх фазах розвитку, але хвороба найнебезпечніша для сходів. На сім’ядолях і перших справжніх листках з’являються буро-зелені, жовті розпливчасті плями, з нижнього боку – наліт білого, пізніше – сіро-фіолетового відтінку. 

Альтернаріоз спочатку проявляється на листках у вигляді темно-коричневих або світло-сірих округлих зональних плям діаметром від 1 до 15 мм з можливим жовтим або світлозеленим ореолом. 

Фомоз уражує рослини від початку сходів: спочатку з’являється почорніння (несуцільне) нижньої частини стебельця, кора в місці ураження світлішає й стає сірою. З часом стебельце засихає й рослина гине. 

Циліндроспоріоз спочатку проявляється на сім’ядолях і листках у вигляді невеликих світло-зелених плям. Пізніше вони збільшуються до розпливчастих сріблясто-матових або бронзового відтінку. 

На межі між здоровою й ураженою тканиною утворюється пластівчастий мохнатий ореол. Згодом плями стають коричнево-рудуватими й нагадують опіки від азотних добрив. Уражені листки деформуються, передчасно відмирають. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!