Агрономія
Головне:
Агрономія

Озимі на Сумщині перебувають у доброму стані, – фермер

У господарстві «Талісман Агро» на Сумщині під урожай 2021 року посіяли озимі жито, пшеницю та ріпак. Посіви наразі перебувають у доброму стані, в тому числі завдяки сніговому покриву, що захистив їх від сильних морозів.

Про це AgroTimes розповів власник «Талісман Агро» Дмитро Лощаков.

За його словами, рівень зволоження ґрунту на сьогодні оптимальний. А підживлювати озимі в господарстві планують навесні, адже нині на полях ще лежить до 30-40 см снігу.

«Для весняного підживлення застосовуємо сульфат амонію та селітру. Взимку, навіть за плюсових температур, підживлення не практикуємо, адже це може спровокувати ріст рослин і потім, коли настануть морози, вони можуть загинути», – зазначив Дмитро Лощаков.

Він також додав, що дуже важливо «вловити» оптимальні терміни внесення добрив – щойно озимі починають вегетувати. «Раніше ні в якому разі не можна і бажано не запізнюватись», – додав фермер.

Нагадаємо, що підживлення озимих культур на півдні Запорізької області роблять протягом усієї зими. Раніше повідомлялося, що зросла загроза ураження озимини карликовою сажкою.