Агрономія

Одна гусениця бавовникової совки може знищити від 2 до 58 зернин кукурудзи, - дослідження

Протягом трьох років фахівці Інституту захисту рослин НААН досліджували у посівах кукурудзи та інших культур шкодочинність метеликів і гусениць бавовникової совки (Helicoverpa armigera Hbn.).

Було виявлено, що найбільшої шкоди посівам завдавали гусениці І генерації, які пошкоджували переважно зерно в качанах, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як показали результати дослідження, за період свого розвитку одна гусениця бавовникової совки може знищити від 2 до 58 зернин кукурудзи, залежно від гібриду.

Як правило, імаго на кукурудзяних полях з’являються у фазу цвітіння культури, тому що метелики живляться пилком квітнучих рослин.

На розвиток і розмноження бавовникової совки великою мірою впливає температура повітря. Гусениці фітофага починають відроджуватися, коли середньодобова температура повітря досягає +20,5…+24 °С.

Заселеність рослин кукурудзи гусеницями фітофага у фазу молочно-воскової стиглості зерна протягом трьох років трималась у межах 55,5–60%, а пошкодженість рослин становила 45,5–57,7%.

Нагадаємо, аграрій назвав головне джерело розповсюдження діабротика в Україні. Як повідомлялося, зміна клімату вплинула на шкодочинність дротяника на кукурудзі.