Агрономія

Неякісний захист озимого ячменю від бур’янів загрожує зниженням врожайності на 20-40%

Неякісний захист озимого ячменю від бур’янів загрожує зниженням врожайності на 20-40%

Недостатній захист посівів ячменю озимого від бур’янів призводить до зниження рівня врожайності зерна від 20% до 40% і більше. 

У посівах ячменю озимого залежно від видового складу й масовості присутніх сходів бур’янів застосовують один із зареєстрованих гербіцидів або їх бакові композиції. 

Традиційно достатньо ефективним є застосування таких препаратів: Базагран в.р., 2,0 л/г; Грансар Голд 75, 20-25 г/га; Естерон, 60 к. е., 0,6-0,8 л/га; Гроділ Максі О. Д., 0,09-0,1 кг/га; Пріма с.  е., 0,4-0,6 л/га; Старане Преміум 330 к.е., 0,3-0,5 л/га; Хармоні 75 в. г., 10-15 г/га + 0,2 л/га Пар Тренд-90 й ін.

Обстежити посіви і визначити наявність та видовий склад сходів бур’янів необхідно у другій-третій декаді жовтня. 

Відповідно до особливостей забур’янення посівів визначають ті гербіциди, що забезпечать надійне контролювання небажаної рослинності у посівах.

Несвоєчасне та неякісне виконання негативно позначається не лише на показниках урожайності, а й на рівні ефективності капіталовкладень.

Раніше повідомлялось, що за рівнем урожайності зерна озима форма ячменю традиційно перевищує яру щонайменше на 1-3 тонн/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!