Агрономія

Нематода Ditylenchus dipsaci Kuhn може спричинити суттєву втрату врожаю зернових

Нематода Ditylenchus dipsaci Kuhn може спричинити суттєву втрату врожаю зернових

На посівах зернових культур можуть шкодити стеблові нематоди – мікроскопічні круглі черви, які мають високий потенціал розмноження і широку кормову базу. 

У разі ураження нематодами польових культур їхня врожайність знижується в середньому на 6-25%, а в окремих випадках втрати можуть становити 70-90%. 

Економічне значення має вид Ditylenchus dipsaci Kuhn, який здатний живитися на великому колі рослин-живителів із різних ботанічних родин та має багато (близько 30) рас, які паразитують на різних рослинах-господарях. 

Ці нематоди є ендопаразитами в надземних частинах рослин. Вони проникають усередину стебел, листків і навіть зернівок. 

Основними господарями Ditylenchus dipsaci Kuhn є злакові (пшениця, жито, овес, кукурудза), лілейні, бобові, пасльонові, хрестоцвіті, соняшник, буряки й інші рослини.

Водночас кукурудза та соняшник є поганими рослинами-живителями для шкідника. За відсутності рослин-господарів нематоди деякий час можуть живитися на рослинах, що не є кормовими, але за таких умов вони не розмножуються.

Цього року значні осередки стеблової нематоди Ditylenchus dipsaci Kuhn були виявлені в господарствах Слов’янського та Бахмутського районів Донецької області.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!