Агрономія

Недобір урожаю через надлишкову кислотність ґрунту може сягати 70%, – агроном

У компанії «Захід Агропром» провели досліди на посівах кукурудзи, що стосувалися кореляції показників урожайності й кислотності ґрунту. На контрольній ділянці показник рН ґрунту був на рівні 4,7 (це був середній показник у господарстві). За таких умов близько 70% врожаю недобирали через надлишкову кислотність.

Про це пише головний агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець у своїй колонці на AgroTimes.

Відтак, у компанії здійснили диференційоване вапнування за результатами агрохімічного аналізу і довели кислотність ґрунтів до нейтрального стану на всіх площах.

«Це не вимагає надвеликих затрат. Вапняковий матеріал, який ми використовували, є відходом АЕС і на місці навантаження має символічну вартість, тому вартість агроприйому переважно складається із транспортних витрат. На той час затратна частина на один гектар залежно від норми внесення становила від 1800 до 3000 грн, і в середньому по вапнованій площі десь 2300 грн. Звичайно сьогодні інша вартість логістики, але навіть якщо помножити цю цифру вдвічі, і розділити щонайменше на 5-6 років агрономічного ефекту, то затрати геть не співставні із додатковими вигодами, які ви отримуєте», – зазначив Олег Фурманець.

Більше того, за нинішньої вартості мінеральних добрив, окупність прийому ще більш очевидна. І хоч ефект від повного вапнування триває 5-6 років, у ТОВ «Захід Агропром» вартість меліоративного прийому окупилася за один сезон завдяки більш ефективному використанню елементів живлення добрив і підвищенню врожайності на 40-70%, залежно від культури.

Раніше повідомлялося, як обрати ефективний вапняковий меліорант та як ефективність вапнування ґрунту залежить від сівозміни.