Агрономія

Як правильно коригувати кислотність ґрунту, – досвід «Агрейн»

Як правильно коригувати кислотність ґрунту, – досвід «Агрейн»

Практично будь-які ґрунти поступово окислюються від надмірного використання на них мінеральних добрив, що викликає зниження родючості ґрунту. Для того, щоб грунт був придатний для вирощування основних культур і вони росли здоровими, грунту потрібно повернути нейтральний баланс. Це приблизно 6,5-7 рН, що з вирощування більшості рослин є нормою. Для цього грунт розкислюють, змішуючи з речовинами, що містять кальцій.

Своїм досвідом коригування кислотрності ґрунту поділилися в компанії «Агрейн».

«Якщо рН ґрунту опустилося нижче 5,5, однозначно потрібно проводити вапнування, враховуючи певні чинники, зокрема, тип ґрунту і культури, яку плануєте вирощувати. Вапняковий матеріал бажано вносити восени. У цей період погодно-кліматичні умови та запаси вологи у ґрунті сприятимуть поступовому розчиненню меліоранта. Тому вже на початку періоду вегетації культур фізико-хімічні характеристики ґрунтів будуть значно кращими, ніж у попередньому році», – каже заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

Здебільшого, для вапнування кислих ґрунтів в «Агрейн» використовують крейду. Вона містить від 80 до 99% карбонату кальцію й незначну кількість домішок (магнію, піску, глини) – до 5%.

«Крейда добре розкислює грунт, до того ж має одну важливу перевагу – для його розчинення в грунті потрібна кислота. Відразу після внесення вона вступає з кислим грунтом в реакцію, знижує її рН до норми і припиняє свою дію, довгий час залишаючись в пасивному стані. З власного досвіду, провівши агрохімічний аналіз на закислених грунтах pH 5,0-5,8, ми дійшли висновку, що середня норма внесення крейди на гектар складає 2 тонни», – підсумував Тарас Корнієнко.