Агрономія

Названо оптимальні методи підживлення озимої пшениці в різні фази розвитку

Для підживлення озимої пшениці навесні найліпше вносити аміачну селітру, а восени і взимку − амонійні форми добрив, оскільки амоній, на відміну від нітратів, майже не мігрує по профілю ґрунту, й отже, менше втрачається за осінньо-зимовий період. Навесні і влітку пшеницю озиму підживлювати карбамідом поверхнево недоцільно. За такого способу його внесення втрати азоту значні, особливо за високої біологічної активності ґрунту.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише професор кафедри агрохімії і грунтознавства Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

За його словами, під час обприскування пшениці озимої в різні фази розвитку вміст карбаміду в робочому розчині має бути не більшим за:

  • на початку кущіння – 15-20%;
  • кінець кущіння – 16-18%;
  • початок виходу в трубку – 10-12%;
  • кінець виходу в трубку – 6-8%.

Внесення одночасно з карбамідом сульфату магнію зменшує небезпеку опіків від карбаміду та сприяє ефективнішому використанню азоту.

Також, за словами професора, для позакореневого підживлення пшениці озимої можна також використовувати КАС, розбавивши його водою до 15-20%-ї концентрації, але за ефективністю він поступається розчину карбаміду.

Нагадаємо, норми азотних добрив для живлення пшениці встановлюють за даними діагностики. Крім того, рекомендовано змістити терміни внесення мінеральних добрив по озимих культурах через кліматичні зміни