Агрономія

Рекомендовано змістити терміни внесення мінеральних добрив по озимим культурам через кліматичні зміни

Внесення азотних добрив у формі аміачної селітри та КАС-32, КАС-28 по ТМҐ у системі підживлення озимих зернових культур — найбільш ефективний спосіб, який суттєво впливає на зернову продуктивність пшениці озимої та ячменю озимого.

Враховуючи той факт, що в останні п“ять років через потепління відновлення весняної вегетації в зоні Присивашшя відбувалось дещо раніше (25.02–06.03), а в лютому фізичний стан верхнього шару ґрунту на посівах не завжди дозволяє якісно виконувати агрозахід, то початок робіт по внесенню мінеральних добрив слід розпочинати в третій декаді січня, коли в нічні часи можна мати замерзлий шар ґрунту і який в денні часи відтає. Таким чином проходить процес поглинання ґрунтовим комплексом гранул аміачної селітри.

Азот у формі КАС-32 та КАС-28 може вноситись і у більш пізні строки через те, що частина препарату затримується на листковій поверхні, а його решта у вигляді рідини легко поглинається ґрунтом.

Практикою перевірено, що азотні добрива у формі КАС по ТМҐ можуть вноситись в препаративному стані. Такий підхід застосування в практичному плані більш зручний, оскільки при цьому не має загрози замерзання робочого розчину в системі оприскувача при мінусовій температурі.