Агрономія

Названо небезпечний поріг глобального потепління

Небезпечний поріг глобального потепління, скоріш за все, буде подолано між 2027 і 2042 роками. До такого висновку дійшли дослідники з Університету Макгілла, передає sciencedaily.com. Вони винайшли новий і більш точний спосіб спроєктувати температуру Землі.

Досі широкий діапазон прогнозів загальної температури ускладнював точне визначення результатів за різних сценаріїв глобального потепління. Наприклад, якщо концентрація СО2 в атмосфері подвоїться, моделі загальної циркуляції (МОЦ), що використовуються Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), пророкують дуже ймовірне підвищення середньої глобальної температури між 1,9 і 4,5°С. Це дуже широкий діапазон, що охоплює помірний клімат. Тому зміни клімату будуть непомітними для одних країн і катастрофічні для інших.

«Наш новий підхід прогнозування температури Землі заснований на історичних даних про клімат, а не на теоретичних співвідношеннях, які в повному обсязі відображаються в GCM і які наразі використовується Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату. Наш підхід дозволяє оцінити чутливість клімату та її невизначеність на основі прямих спостережень з невеликими припущеннями», – констатував Рафаель Хеберт, колишній науковий співробітник Університету Макгілла, зараз працює в Інституті Альфреда Вегенера в Потсдамі (Німеччина).

У дослідженні Climate Dynamics дослідники представили нову модель Scaling Climate Response Function (SCRF) для прогнозування температури Землі до 2100. Він знижує невизначеність прогнозів приблизно вдвічі, в порівнянні з підходом, який використовується на даний час.

Аналізуючи результати, дослідники виявили, що поріг небезпечного потепління (+ 1,5°C), ймовірно, буде перевищено між 2027 і 2042 роками. Це набагато більш вузьке вікно, ніж оцінки GCM з цього моменту по 2052 рік. Тому, на переконання дослідників, в урядів всіх країн залишається набагато менше місце для виправлення маневрів.

Нагадаємо, до 2050 року зростання середньорічних температур може досягти від 1,6 до 2,6 С°