Агрономія

На Запоріжжі активізувався небезпечний шкідник кукурудзи

За даними проведеного моніторингу спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Запорізької області, у посівах кукурудзи відбувається  інтенсивний літ стеблового (кукурудзяного) метелика (Ostrinia nubilalis Hb.)

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Як зазначається, шкодочинність стеблового метелика визначається не тільки кількістю пошкоджених рослин, але й характером пошкоджень.

Гусениці  метелика пошкоджують всі органи кукурудзи: листя, стебла, волоті, качани, крім коренів. Пошкоджуючи стебла, гусениці перегризають судинно-волокнисті пучки і цим порушують живлення рослин.

Окрім прямих втрат, пошкодження метеликом призводить до збільшення ураженості кукурудзи фузаріозом, за якого погіршуються посівні та харчові якості зерна.

Втрати врожаю зерна від фітофага – в середньому становлять 12-15% врожаю, а в роки масового розмноження вони можуть сягати 25% і більше.

«Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць слід проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів. Ураженість яєць трихограмою сягає 60-75%», – ідеться в повідомленні.

За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 6-8% рослин з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків посіви обприскують дозволеними препаратами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

«Обробітки інсектицидами необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові  та вечірні години. Захисні заходи слід застосовувати із дотриманням вимог техніки безпеки», – нагадують фахівці Держпродсоживслужби.

Нагадаємо, в Україні до 28% посівів кукурудзи пошкоджені шкідниками.