Агрономія

На Півдні посіви ріпаку озимого в критичному стані

Ріпак озимий нині перебуває в найбільш складному стані серед усіх озимих культур. Значні площі посівів  ріпаку озимого у Південному Степу мають розетку з 10-12 листків і діаметр кореневої шийки більше 10 мм, що є не досить сприятливим для успішного розвиту рослин у ранньовесняний період.

Про це AgroTimes розповів завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН Анатолій Коваленко.

«Тепер такі рослини сформували велику площу листкової поверхні, яка товстим шаром прикриває ґрунт і не провітрюється, внаслідок чого нижні листки уражуються грибковими хворобами і відгнивають. Досить значно ріпак нині уражений переноспорозом та альтернаріозом», — зазначив науковець. 

Причиною такого стану посівів є посушливі умови другої половини літа та початку осені, через які не вдалося посіяти ріпак в оптимальні строки. Тому більшість господарств розпочали сівбу значно раніше – після невеликих опадів у серпні та на початку вересня. За умов теплої тривалої осені він переростав, тож  господарства два, а деякі й три рази обробляли посів ретардантами.

Читайте також:Потрібно пересівати 800 тис га озимих зернових

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!