Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

На Півдні посіви ріпаку озимого в критичному стані

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Ріпак озимий нині перебуває в найбільш складному стані серед усіх озимих культур. Значні площі посівів  ріпаку озимого у Південному Степу мають розетку з 10-12 листків і діаметр кореневої шийки більше 10 мм, що є не досить сприятливим для успішного розвиту рослин у ранньовесняний період.

Про це AgroTimes розповів завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН Анатолій Коваленко.

«Тепер такі рослини сформували велику площу листкової поверхні, яка товстим шаром прикриває ґрунт і не провітрюється, внаслідок чого нижні листки уражуються грибковими хворобами і відгнивають. Досить значно ріпак нині уражений переноспорозом та альтернаріозом», — зазначив науковець. 

Причиною такого стану посівів є посушливі умови другої половини літа та початку осені, через які не вдалося посіяти ріпак в оптимальні строки. Тому більшість господарств розпочали сівбу значно раніше – після невеликих опадів у серпні та на початку вересня. За умов теплої тривалої осені він переростав, тож  господарства два, а деякі й три рази обробляли посів ретардантами.

Читайте також:Потрібно пересівати 800 тис га озимих зернових

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!