Агрономія

На Львівщині обмолотили лише 27% посівів кукурудзи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За оперативними даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК, станом на 16 листопада українські сільгоспвиробники зібрали кукурудзу з 82,4% площ і намолотили 22,7 млн тонн зерна із середньою врожайністю 50,5 ц/га, що на 28% менше, ніж торік.

Разом з тим у Львівській, Волинській та Рівненській областях жнива кукурудзи істотно затримується. Тут її зібрали лише з 27%, 30% та 40% площ відповідно.

Як розповів AgroTimes головний консультант ТОВ «Агро-Класік» Володимир Присяжненко (Рівненська обл.), збиранню кукурудзи в регіоні заважає волога.

«Для нас така затримка не критична, головне, щоб не випав сніг. Поки ще маємо час, та завершити жнива заважає волога, – зазначив аграрій.

Він також додав, що у західних областях цього року опади розподілилися таким чином, що це сприяло врожаєві кукурудзи.

«Поки що зарано говорити про остаточну її врожайність, але виглядає так, що кукурудза цього року в нас – одна з найбільш урожайних культур», – зауважив Володимир Присяжненко.

Так, найвища середня врожайність кукурудзи станом на звітну дату зафіксована на Волині – 85 ц/га, Хмельниччині – 83,8 ц/га, Львівщині – 79,7 ц/га, Тернопільщині – 78,6 ц/га та Сумщині – 76,9 ц/га.

Також один із найвищих показників урожайності кукурудзи – на Херсонщині (84,2 ц/га), що пояснюється тим, що чимала частка її посівів в області вирощується на зрошенні. Нагадаємо, у господарстві на Херсонщині кукурудза на зрошенні дала 12 т/га.

З найнижчою по країні врожайністю кукурудзу збирають цього року на Дніпропетровщині – 23,8 ц/га, Кіровоградщині – 27 ц/га, Одещині – 27,4 ц/га та Миколаївщині – 27,7 ц/га.

Торік станом на аналогічну дату з 88,3% посівів було намолочено 30,8 млн тонн зерна кукурудзи з урожайністю 70,2 ц/га.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями