Агрономія

Конференція «День Агронома» розгляне питання регуляції шкідників кукурудзи

Урожайність гібридів кукурудзи значною мірою залежить від шкідливого ентомокомплексу й інших негативних чинників – сукупно вони спричиняють недобір урожайності на 40–50%

Про це свідчить аналіз реалізації потенційної продуктивності сучасних гібридів кукурудзи та чинників, що негативно впливають на врожайність, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, науковці виділили п’ять головних порад щодо регуляції ґрунтових шкідників кукурудзи:

1. Дотримання сівозміни. Найкращими попередниками для кукурудзи є зернобобові, зернобобові багаторічні трави, цукрові буряки (зона достатнього зволоження) та пшениця озима (у разі з добрим передпопередником).

2. Правильний і своєчасний обробіток ґрунту. Дискування поля після ранніх культур і парів, глибока оранка, міжрядний обробіток ґрунту. У результаті обробітку ґрунту личинки ґрунтових комах і яйця не лише травмуються, а їх активно поїдають птиці (ворони, граки та чайки, а такі птахи як, сиворакша, одуд, сорока, куріпка, галка активно поїдають дорослих жуків).

3. Сівба в оптимальні строки (температура ґрунту на глибині загортання насіння 5–6 см має становити +10…+12 °С).

4. Сівба насінням, обробленим дозволеними до використання в Україні інсектицидними й фунгіцидними протруйниками.

5. Унесення аміачної води, аміачної селітри та безводного аміаку, значно зменшує чисельність ґрунтових фітофагів.

Нагадаємо, конференція «День Агронома: Отримати гарантований урожай» відбудеться 10 лютого в Києві. На заході обговорять питання зміни шкодочинності шкідників кукурудзи. Крім того, пристрій для вимірювання вологи в ґрунті розробник презентує на конференції «День Агронома».