Агрономія

На Херсонщині виявили розсипане в полі протруєне насіння пшениці

На одному з полів Херсонського району спеціалісти Держпродсподивслужби виявили розкидане насіння пшениці озимої, оброблене протруйниками. Про розсипане на полі насіння червоного кольору вони дізналися із соцмереж.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

«Наприкінці минулого тижня в одній із соцмереж з’явилося повідомлення, що на земельних ділянках господарства, яке здійснює свою діяльність у Херсонському районі, виявлено наявність зерна пшениці червоного кольору, розкиданого на поверхні ґрунту, та висловлено занепокоєння щодо можливого нанесення шкоди навколишньому середовищу», – йдеться в повдомленні.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, у співпраці з представниками Головного управління Національної поліції в Херсонській області, органів місцевого самоврядування та Державної екологічної  інспекції, вказані земельні ділянки було обстежено спільною робочою групою.

В результаті було встановлено, що на полі розкидане насіння пшениці озимої, яке оброблено перед посівом протруйниками, щоб запобігти ураженню сходів пшениці хворобами і комахами. Використані препарати занесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Представникам господарства було запропоновано здійснити необхідні заходи щодо утилізації залишків розсипаного насіннєвого матеріалу.

Нагадаємо, на початку жовтня на Вінниччині виявили 64 тонни некондиційного насіння озимих культур.