Агрономія

На Черкащині спрогнозували шкодочинність деяких фітофагів у серпні

Агрометеорологічні умови липня на Черкащині залишалися цілком задовільними для формування урожаю більшості сільгоспкультур. Водночас з утриманням високої температури повітря, в умовах високої вологості зберігалися надзвичайно сприятливі умови для розвитку та поширення грибкових захворювань рослин. Утримується також шкодочинність деяких фітофагів.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Так, у серпні жуки хлібної жужелиці (туруна), які перебували у літній діапаузі, виходитимуть на поверхню ґрунту, спарюватимуться й відкладатимуть яйця, зосереджуючись у місцях втрат зерна. Надалі, з появою сходів озимих зернових жужелиці мігруватимуть на посіви, де продовжуватимуть живлення.

На полях після колосових культур та на злакових бур`янах закінчуватимуть живлення хлібні жуки. Закінчать харчування і перелітатимуть у місця зимівлі хлібні клопи (шкідлива черепашка, елія гостроголова та інші).

На сходах падалиці, злакових бур’янах, а згодом на сходах озимини розвиватимуться злакові мухи (шведські, гессенська, чорна пшенична, ін.), цикадки, попелиці, хлібні блішки.

Зменшить шкідливість зазначених фітофагів: дотримання сівозміни, оптимальна система удобрення, ретельна підготовка грунту під зернові колосові культури.

Через наявність у природі та рослинах зернових культур збудників хвороб (фузаріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу, альтернаріозу, оливкової плісняви та інших) насіння, призначене до сівби, підлягає лабораторній фітоекспертизі, за якою визначають наявність на зерні збудників хвороб та їх видовий склад, що дасть змогу вибрати протруйник відповідного спектру дії.

Повсюди у посівах зернової кукурудзи протягом серпня продовжуватимуть харчуватися злакові попелиці, блішки. За теплої вологої погоди рослини уражуватимуться пухирчастою та летючою сажкою, гельмінтоспоріозом.

Нагадаємо, на Київщині до 29% цукрових буряків уражені хворобами.