Агрономія

На Буковині цього року засіють на 2,1 тис. га більше

На Буковині цього року засіють на 2,1 тис. га більше

На Буковині стартувала посівна. Цьогоріч площа сільгоспкультур під урожай у всіх категоріях господарств становить 310,1 тис. га, що на 2,1 тис. га більше, ніж торік.

Про це повідомляє Управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.

У 2022 році в структурі посівних площ зернові та зернобобові культури займуть орієнтовно 39%, технічні – 30%, картопля і овочі – майже 16% та понад 15% – кормові культури.

Зокрема, зерновий клин, включно з кукурудзою на зерно та зернобобовими становитиме майже 121 тис. га (100,7% до 2021 року). Озимі зернові культури вже посіяли на площі 39,1 тис. га. Ярих зернових планують посіяти 81,9 тис. га, з яких кукурудзи на зерно – 63,4 тис. га. Натомість площа під технічними культурами займе 93,6 тис. га.

Картоплю буковинські аграрії мають намір посадити на площі 34,9 тис. га, під овоче-баштанні культури виділять 13,9 тис. га, що практично на рівні минулого року. Кормові культури ж займуть 46,7 тис. га (101,7% до торішніх показників).

В Управлінні агропромислового розвитку зауважують, що наразі це попередня структура площ. Вона може змінюватися залежно від кількості посівного матеріалу.

Також зазначають, що більшість посівів озимих культур перебувають переважно у задовільному стані. Наразі фахівці завершують їх підживлення.

Крім того, триває підготовка ґрунту під посів ярих сільгоспкультур. Аби зберегти вологу в ґрунті, проведено культивацію на площі понад 70 тис. га (31% до потреби).

Нагадаємо, посівні площі на Львівщині збільшать на 2%.