Агрономія

Мишоподібні гризуни заселяють до 28% обстежених площ озимих

Мишоподібні гризуни заселяють до 28% обстежених площ озимих

На вегетуючих посівах озимих зернових та ріпаку мишоподібні гризуни заселили cкрізь 3-28% обстежених площ за чисельності 1-2, макс. у посівах ріпаку Миколаївської області до 4 жилих колоній на гектарі.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Підвищену чисельність гризунів також відмічали у багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, осередково садах та на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту.

Їхня чисельність становила 1-3, осередково 4-7 колоній на гектарі в кожній з яких 3 – 8 жилі нори (Івано-Франківська, Полтавська, Рівненська, Вінницька, Волинська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська обл.).

Популяція мишоподібних гризунів відзначається високими показниками життєздатності: співвідношення самиць та самців 44:56, в розмноженні приймає участь 25-30% самиць з середньою чисельністю 3,5 ембріонів на кожну, що свідчить про високу потенційну можливість їх масового розмноження і шкодочинності в осінньо-зимовий період.

У господарствах усіх форм власності за надпорогової (3-5 і більше жилих колоній на гектар) чисельності гризунів здійснюють захисні заходи дозволеними до використання родентицидами. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагає проведення моніторингу їх чисельності та при потребі – проведення захисних заходів.

Нагадаємо, правильне видове визначення гризунів дозволить вжити вдалих захисних заходів. Раніше повідомлялося, які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.