Агрономія
Головне:
Агрономія

Морози не зашкодили озимим на Вінниччині, – фермер

На Вінниччині протягом 4-5 днів трималася температура від -14°C до -19°C, втім, завдяки шару снігу товщиною 10-15 см озимі перебувають у чудовому стані.

Про це Agro Times розповів власник ФГ «Єфрем» Іван Юкал (Вінницька обл.).

«Найнижча критична межа була -21°C. Але перед морозом випало 10-15 см снігу, тому наразі в нас всі поля покриті і зимівля проходить чудово. Хоч для пшениці критична межа -17°C, але тимчасовий показник -21°C завдяки снігу не вплинув на її стан. А зараз у нас уже температура повітря на рівні -5°C», – зазначив власник господарства.

Також він зауважив, що для перевірки стану озимих найкраще з осені заготувати спеціальні дерев’яні рамки із землею площею приблизно 50 см2. У них висівається культура в той же час і з такою ж густотою, як у полі. Потім, коли виникне необхідність, їх можна перенести у теплицю та побачити, що буде з озимими навесні.

«З озимими ми працюємо, доки дозволяє погода. Наприклад, до самих морозів намагаємося пройти чизелем максимальну площу. Цьогоріч вдалося це зробити практично на половині полів. Це дуже корисна операція, оскільки вона економить вологу та розрихлює верхній шар грунту», – зауважив Іван Юкал.

За його словами, найбільш доцільно, щоб озимі займали половину посівної площі в господарстві, що забезпечує ідеальний розподіл техніки, ресурсів і людей протягом сезону.

 «З озимих ми сіємо ячмінь, пшеницю та ріпак. Є ще дві нові культури, до яких ми придивляємось, – це озимий горох і озима гірчиця. Частину їх ми висадили для проби і спостерігаємо. Плануємо вирощувати з них насіння, в тому числі для продажу», – додав аграрій.

Нагадаємо, на Чернігівщині часткове вимерзання озимини неминуче.