Агрономія

Мінімізація основного обробітку ґрунту підвищує забур’яненість посівів кукурудзи

Як показали дослідження, мінімізація основного обробітку ґрунту або повна його відсутність, навіть за проведення заходів інтенсивного хімічного догляду за посівами, призводить до значного зростання забур’яненості посівів кукурудзи, як порівняти з традиційною системою обробітку ґрунту, особливо за ранньо-оптимального терміну сівби, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, наприклад, ранні посіви розлусної кукурудзи за показником кількості бур’янів на період збирання були більш засміченими на фоні без обробітку ґрунту після кукурудзи – 143 шт./м² та після соняшнику – 194 шт./м², а найбільша сира і суха маса бур’янів (відповідно 550 і 355 г/м²) була після попередника соя.

Водночас за проведення традиційного обробітку ґрунту після сої та сівби за температури від 12…14 до 16…18 °С посіви кукурудзи були найменш забур’яненими: кількість бур’янів на період збирання не перевищувала 2 шт./м², а їх сира й суха маса, відповідно, 6-7,5 та 3-3,6 г/м². Такі посіви найбільше сприяли розвитку культурних рослин і реалізації потенціалу продуктивності гібридів кукурудзи.

Раніше повідомлялося, як контролювати другу й наступні хвилі бур’янів у посівах кукурудзи.