Агрономія

Як контролювати другу й наступні хвилі бур’янів у посівах кукурудзи

Як контролювати другу й наступні хвилі бур’янів у посівах кукурудзи

Корегувати рівень другої й наступних хвиль бур’янів у посівах кукурудзи доцільно різними превентивними заходами, зокрема, вирощуючи конкурентоспроможні гібриди за належної густоти рослин і рівномірного їх розміщення на ділянці, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначає кандидат сільськогосподарських наук Володимир Судак (Інститут зернових культур НААН України), такий агрозахід сприяє зниженню гербіцидного навантаження, пом’якшенню негативного впливу на продуктивність кукурудзи та покращенню загального фітосанітарного стану в сівозміні, зважаючи, що основним джерелом засмічення ґрунту (73%) є насіннєва репродукція вегетуючих на полі бур’янів.

«Жодна із сучасних систем захисту не усуває повною мірою проблему забур’яненості посівів кукурудзи. Якщо протягом перших 40–60 днів онтогенезу культурних рослин її можна контролювати внесенням ґрунтових і страхових гербіцидів або поєднанням хімічних і механічних способів боротьби, то після змикання листя в рядках цього зробити неможливо», – пояснив науковець.