Агрономія

Який контроль бур'янів дає змогу зберегти максимум урожаю кукурудзи

Який контроль бур'янів дає змогу зберегти максимум урожаю кукурудзи

Ринок засобів захисту рослин налічує близько 45 діючих речовин, на базі яких реалізуються понад 120 препаратів, що використовуються для захисту кукурудзи від бур’янів. Стандартне рішення для ефективного контролю однорічних бур’янів – внесення ґрунтових гербіцидів до або після сівби, до появи сходів культури.

Про це пише Валентина Сергієнко, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут захисту рослин НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Контроль бур’янів до сходів і безпосередньо після появи сходів кукурудзи дає змогу зберегти максимум урожаю. Проте за застосування ґрунтових препаратів надзвичайно важливою є наявність ґрунтової вологи, бо її брак послаблює гербіцидну дію.

«Для захисту кукурудзи від бур’янів у післясходовий період асортимент гербіцидів досить широкий, що дає змогу дібрати найбезпечніший і водночас найефективніший препарат залежно від виду забур’яненості та фази розвитку культури», – зазначила Валентина Сергієнко.

За її словами, найпоширенішим є послідовне досходове + післясходове внесення гербіцидів, яке дає змогу розширити спектр контрольованих бур’янів і забезпечити захист від розтягнутих у часі сходів бур’янів другої хвилі.

Раніше було названо найпоширеніші бур’яни у посівах кукурудзи.