Агрономія

МХП збільшив площі під озимим ріпаком на 10%

МХП збільшив площі під озимим ріпаком на 10%
Посіви ріпаку в агрохолдингу МХП

Завдяки сприятливим умовам для сівби, озимий ріпак під урожай 2023 року в МХП посіяли вчасно і на 10% більше, ніж торік.

Про це розповів керівник агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктор Марценюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Це пов’язано тільки із сівозміною. З року в рік оптимальні строки сівби ріпаку припадають на посуху, тож часто не вдається виконати план. А цьогоріч умови для сівби були сприятливими, вологи було достатньо, так що ми засіяли ріпаком, як і планували, – 33 тис. гектарів, що на 10% більше, ніж торік», – зазначив Віктор Марценюк.

З озимих, крім ріпаку й пшениці, в агрохолдингу сіють також трохи тритикале і жита на непродуктивних землях, але то несуттєві площі.

За словами фахівця, стан добрий, вологи вистачає, фунгіцидні й інсектицидні обробки всі здійснили вчасно. Ріпак сформував міцну кореневу систему та потужний листковий апарат, зріджених посівів немає.

Нагадаємо, МХП має намір розширювати площі під технологією strip-till та переробляти 100% власних органічних добрив уже наступного року.