Агрономія

МХП має намір переробляти 100% власних органічних добрив уже наступного року

МХП має намір переробляти 100% власних органічних добрив уже наступного року

МХП щороку вносить на свої поля від 800 тис. до 1 млн тонн органічних добрив. Для підвищення їх ефективності й зниження шкідливості свіжого гною ВРХ або курячого посліду перейшли на два типи покращення органічних добрив: виробництво дигестату на біогазових заводах і компостування, яке агрохолдинг уже запустив на всіх своїх підприємствах.

Про це розповів керівник агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктор Марценюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Усі підприємства ми забезпечили аераторами органіки. Таке добриво менш шкідливе, ніж свіже, особливо в посушливих умовах. А за сприятливих умов урожайність основних культур на органо-мінеральній системі живлення на 1 т/га вища, ніж за застосування мінеральної», – зазначив Віктор Марценюк.

Цього року в агрохолдингу планували виготовити до 250 тис. тонн компосту. Для цього треба переробити до 360 тис. тонн органіки.

«Через логістичні проблеми пів року чекали на замовлену техніку, тому, ймовірно, цього року не встигнемо виконати план на 100%. Та наступного цілимось уже в 100% переробку всіх наших органічних добрив», – додав фахівець.

Нагадаємо, одне з підприємств МХП зібрало ріпак з рекордною врожайністю. А «Захід-Агро МХП» зібрав пшеницю по 7,2 т/га і ріпак по 3,7 т/га.