Малооб’ємне внесення ЗЗР коптерами допоможе заощадити кошти та зберегти врожайність
У 2021 році компанія QUADRO.ua провела масштабне дослідження ефективності внесення ЗЗР за допомогою коптерів. Майданчиками для експерименту стали: «Байєр АгроАрена Захід», «Байєр АгроАрена Південь» та технологічна платформа LNZ Hub 4.0.
Експерти порівняли урожайність соняшнику, озимого ячменю, озимої пшениці та кукурудзи після внесення ЗЗР за допомогою БПЛА і наземною технікою. В дослідженні були задіяні фунгіциди, інсектициди, гербіциди в комбінаціях з прилипачами, об’єм рідини під час кожного контрольного внесення становив 10 л/га коптером і 240 л/га оприскувачем.
Максимальне перевищення показників урожайності після внесення ЗЗР наземною технікою на соняшник становило 3,7 ц/га (9,25%). Водночас у 12 з 17 дослідів на всіх тестових полігонах перевага внесення ЗЗР наземною технікою зафіксована на рівні статистичної похибки (менше 1 ц/га). Внесення ЗЗР на кукурудзу і на озиму пшеницю на «Байєр АгроАрена Захід» показали перевагу БПЛА порівняно з наземним внесенням.
У підсумковому підрахунку врожайності потрібно також враховувати, що близько 5% урожайності за умови внесення ЗЗР наземною технікою втрачається через витоптуваність посівів. Результативність застосування пестицидів досягається не кількістю розчину, а високою щільністю та рівномірністю покриття поверхні рідиною. Хмара крапель розміром 130-150 мкм при внесенні коптером забезпечує бажані показники рівномірності та щільності.
Висновки експертів свідчать: малооб’ємне внесення пестицидів за допомогою БПЛА не поступається ефективністю наземному внесенню.
Детальніше ознайомитися з результатами досліджень ви можете у статті «Як заощадити кошти та зберегти врожайність з малооб’ємним внесенням ЗЗР: результати досліджень».