Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Кукурудза потребує значно вищих норм добрив, ніж інші зернові культури

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Кукурудза — дуже вибаглива до поживного режиму ґрунту, потребує значно вищих норм добрив, порівнюючи з іншими зерновими культурами. Як культура тривалого вегетаційного періоду, вона здатна засвоювати поживні речовини впродовж усього життєвого циклу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для отримання врожаю зерна на рівні 5,5–6,0 т/га кукурудза виносить із гектара до 132–180 кг азоту, 55–72 — фосфору та 138–180 кг — калію. Для забезпечення такої кількості поживних речовин потрібно підживлення.

Критичний період засвоєння азоту культурою — цвітіння й формування зерна. За браку цього елемента рослини низькорослі з дрібними світло-зеленими листками.

Якщо в ґрунті бракує калію, то молоді рослини сповільнюють ріст, верхівки і краї пожовтілих листків засихають, як від опіків, зменшується до вилягання та до стеблової гнилі, погіршується формування качанів.

За дефіциту фосфору в живленні кукурудзи, особливо у початковій фазі вегетації, листки набувають фіолетово-вишневого забарвлення, затримуються фази цвітіння й достигання. Важливо враховувати, що ранній брак фосфору, до речі, як і калію, не можливо компенсувати внесенням його у пізніші строки.

Дізнайтесь про важливі нюанси технології вирощування кукурудзи в кліматичних умовах, що змінюються, на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!