Агрономія

Кукурудза потребує значно вищих норм добрив, ніж інші зернові культури

Кукурудза — дуже вибаглива до поживного режиму ґрунту, потребує значно вищих норм добрив, порівнюючи з іншими зерновими культурами. Як культура тривалого вегетаційного періоду, вона здатна засвоювати поживні речовини впродовж усього життєвого циклу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для отримання врожаю зерна на рівні 5,5–6,0 т/га кукурудза виносить із гектара до 132–180 кг азоту, 55–72 — фосфору та 138–180 кг — калію. Для забезпечення такої кількості поживних речовин потрібно підживлення.

Критичний період засвоєння азоту культурою — цвітіння й формування зерна. За браку цього елемента рослини низькорослі з дрібними світло-зеленими листками.

Якщо в ґрунті бракує калію, то молоді рослини сповільнюють ріст, верхівки і краї пожовтілих листків засихають, як від опіків, зменшується до вилягання та до стеблової гнилі, погіршується формування качанів.

За дефіциту фосфору в живленні кукурудзи, особливо у початковій фазі вегетації, листки набувають фіолетово-вишневого забарвлення, затримуються фази цвітіння й достигання. Важливо враховувати, що ранній брак фосфору, до речі, як і калію, не можливо компенсувати внесенням його у пізніші строки.

Дізнайтесь про важливі нюанси технології вирощування кукурудзи в кліматичних умовах, що змінюються, на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!