Агрономія

Корейські дослідники розробили нове екологічне добриво

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея) розробили нову екологічно чисту технологію отримання добрива за допомогою мікроорганізмів. Ций спосіб дасть змогу перетворювати метанол, що утворюється на сільськогосподарських угіддях, в речовину, яка сприяє зростанню рослин, пише koreabizwire.com.

Метилобактерія – це мікроорганізм, який здатний розкладати метан за допомогою метанолу, щоб використовувати його в якості джерела енергії. У процесі життєдіяльності метилотрофів перетворює метан в індолуксусну кислоту, що сприятливо впливає на ріст рослин.

У своєму дослідженні група вчених визначила метаболічний шлях метилобактерії й за допомогою цього перетворила метан в речовину, що підтримує зростання і вкорінення рослин.

В умовах постійної температури і тиску метан може бути перетворений в матеріали з високою доданою вартістю, наприклад, спирт, органічні кислоти, олефіни і біополімери.

Потім вчені провели експеримент, обробивши насіння пшениці створеним добривом. Так, у порівнянні з пшеницею з необробленої контрольної групи, проростки і коріння обробленої добривом культури збільшилися в 2 і 3,6 раза відповідно.

Нагадаємо, австралійські вчені розробляють органічні азотні добрива з ціанобактерій. А канадський стартап розробив екологічне добриво з лушпиння гороху і сочевиці.