Агрономія

Австралійські вчені розробляють органічні азотні добрива з ціанобактерій

Австралійські вчені розробляють екологічно безпечні органічні азотні добрива з біомаси водних ціанобактерій. Ця речовина підходить для сильно деградованих ґрунтів, на яких використовуються хімічні добрива, пише sciencedirect.com.

Дослідники з Австралії, США та Європи тестують нове біодобриво з прісноводної ціанобактерії Tolypothrix, яке може фіксувати азот з атмосфери без необхідності додаткових азотних добрив. Це робить виробництво біомаси недорогим у порівнянні з альтернативними біодобривами з мікро- і макроводоростей.

Команда вчених досліджує можливість виробництва Tolypothrix як стійке рішення для біологічного поліпшення ґрунту, що в поєднанні з біогазом обіцяє високу економічну віддачу.

«Австралійські ґрунти, зокрема, у пшеничному поясі Західної Австралії, структурно деградовані, що не можна подолати застосуванням синтетичних добрив. Для поліпшення структури ґрунту потрібне внесення органічного вуглецю, щоб відновити здатність ґрунту підтримувати здоровий мікробіом і поліпшити катіонний обмін поживних речовин і здатність утримувати воду», – зазначив Кірстен Хейманн, учений Центру розробки морських біопродуктів Університету Фліндерса в Південній Австралії.

Дослідники вважають, що переробка ціанобактеріальної біомаси, виробленої в ставках і на сільськогосподарських угіддях, стане основним джерелом поновлюваних азотних добрив, а також допоможе скоротити викиди вуглецю під час виробництва і транспортування хімічних добрив.

Крім того, дослідники виявили, що нетоксичні синьо-зелені водорості можна вирощувати в прісній воді, в злегка засолених або промислових стічних водах.

Нагадаємо, азотні добрива можуть нашкодити сої.