Агрономія

Контролювати шкідників ріпаку можуть препарати на основі далматської ромашки

Висушені і подрібнені суцвіття (піретрум) далматської ромашки мають інсектицидні властивості та містять до 1,5 % піретринів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Синтетичні піретроїди належать до третього покоління інсектицидів і широко використовуються у світі у захисті сільськогосподарських культур.

Піретроїдні препарати проявляють в основному контактну дію. Вони не знищують шкідників, що живуть приховано, і використовуються для захисту від листогризучих комах.

Висока ліпофільність забезпечує миттєве проникнення піретроїдів через покриви комах, забезпечуючи швидке ураження.

Синтетичні піретроїди діють на нервову систему комах, швидко порушуючи їх здатність рухатися, та спричинюють параліч усього організму і смерть.

Природні піретроїди не проявляють пестицидної дії на рослиноїдних кліщів, слимаків і нематод.

На відміну від багатьох інших з’єднань, піретроїди діють при низьких позитивних температурах, що дає можливість застосовувати їх в ранньо-весняний період.

Тривале застосування синтетичних піретроїдів викликає у комах придбану стійкість (групову та перехресну). Також нерідко виявляється крос-резистентність, при якій застосування препаратів на основі однієї діючої речовини призводить до появи рас комах, стійких не тільки до цього, але і до інших діючих речовин.

На відміну від ФОС синтетичні піретроїди ефективні з меншими нормами витрати (в межах 100–200 г/га), але їх біологічна ефективність вища.