Коли недоцільне застосування ЗЗР на озимій пшениці
Унесення інсектицидів у період кінець кущіння – початок виходу в трубку озимої пшениці можна пропустити, якщо навесні немає явних загроз від шкідників і хвороб, пише журнал The Ukrainian Farmer.
І внести інсектициди разом із другою фунгіцидною обробкою у фазу ВВСН 37–49 за умови перевищення ЕПШ від злакової тлі, пшеничного трипса, п’явиці, шкідливої черепашки, хлібного звичайного пильщика.
Поява і ріст прапорцевого листка – традиційний час проведення другої фунгіцидної обробки, а саме від септоріозу листя, піренофорозу і бурої іржі.
З третьою фунгіцидною обробкою, від септоріозу листя й колоса, піренофорозу, бурої та стеблової іржі, фузаріозу колоса, вторинної інфекції (альтернаріоз, оливкова пліснява тощо), як правило, внесення інсектицидів не доцільно.
Захист посівів від шкідників проти личинок і дорослих клопів шкідливої черепашки, личинок пшеничного трипса, злакової попелиці, хлібних жуків, хлібної жужелиці можна перенести з Т3 у період Т4, якщо 15–20% посівів заселено личинками клопів третього віку. Високу ефективність під час масового заселення посівів клопами й хлібними жуками мають крайові обробки посівів.
Таким чином, найоптимальнішою є така схема захисту на озимій пшениці: Т1 – гербіцид, Т2 – фунгіцид й інсектицид, Т3 – фунгіцид від фузаріозу колоса, Т4 – інсектицид (крайова обробка).
Нагадаємо, весняне позакореневе підживлення озимини варто поєднати із захистом посівів.