Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Коли краще поливати пшеницю озиму при вирощуванні в умовах Степу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У посушливому Степу України кількість вегетаційних поливів коливається від 1 до 3, а в надто посушливі роки — до 5, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Перший полив пов’язують із виходом рослин у трубку, з початком періоду, коли відбувається диференціація точки росту, визначаються розміри майбутнього колоса, кількість колосків і квіток у колосі. Другий полив проводять на початку колосіння.

За браку вологи в ґрунті в цей період багато квіток не утворює зерна, тому пшеницю слід поливати в період цвітіння. Досліди показують, що поливи під час цвітіння не знижують урожаю. Закінчують поливи, коли настає молочна стиглість зерна.

Слід ураховувати, що недостатня кількість вологи у фазу наливання зерна знижує врожайність на 20–30%.

Основою режиму зрошення озимої пшениці є передпосівний полив, застосування якого забезпечує 40–63% прибавки врожаю від зрошення завдяки отриманню своєчасних сходів, нормальному розвитку й загартовуванню рослин в осінній період. Зазвичай перший полив проводять на початку вересня поливною нормою 500–700 м³/га.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!