Агрономія
Головне:
Агрономія

Із системою Y-DROP урожайність кукурудзи зросла на 1 т/га, – досвід

Агрогрупа «Агрейн» отримала прибавку врожайності кукурудзи на рівні 1 т/га завдяки обладнанню для прикореневого внесення добрив Y-DROP від компанії 360 Yield Center.

Про це AgroTimes розповів Тарас Корнієнко, заступник головного агронома в Агрогрупі «Агрейн».

«Торік ми придбали два комплекти обладнання Y-DROP, яким прикоренево вносили КАС під кукурудзу після потужних дощів, що переущільнили ґрунт і заблокували всі мікро- й макроелементи. Почали підживлення безпосередньо перед викиданням волоті й встигли обробити тільки частину посівів – подальшу роботу зупинили дощі й затримка з доставкою добрив. За цей час кукурудза переросла», – розповів Тарас Корнієнко.

Разом з тим у компанії побачили колосальну різницю – на полях, де працювала система Y-DROP, урожайність кукурудзи була мінімум на 1 т/га вищою, ніж на решті площ. Тож обладнання окупилося за один сезон навіть попри те, що застосовувалося лише на частині посівів.

«Цього року систему внесення добрив Y-DROP ми вже додали у виробничу програму і плануємо вдосконалити деякі процеси. Зокрема, маємо намір докупити кілька комплектів обладнання й забезпечити його роботу на більших площах», – зазначив фахівець.

Він також додав, що компанія придбала в АГРОТЕРРИ систему 360 SOILSCAN – діагностичне обладнання для вимірювання кількості наявного в ґрунті азоту. Тож подальше внесення добрив плануватимуть, спираючись на ці дані, а також інформацію щодо рівня вологи в 1,5-метровому шарі ґрунту.

Нагадаємо, Y-DROP дає змогу вносити добрива в період найбільшої потреби для рослин.

Журнали