Існує загроза розповсюдження озимої совки в посівах зернових
Цього року відчутної шкоди посівам озимих зернових можуть завдати гусениці озимої та інших підгризаючих совок в Лісостепу, подекуди в Степу та Поліссі, де можуть утворити осередки підвищеної чисельності та шкідливості.
На цьому наголосила в журналі The Ukrainian Farmer науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН Тетяна Неверовська.
«Погодні умови 2019 року були сприятливі для розвитку озимої совки. Тому після масової появи сходів озимих зернових, особливо на полях, де попередником були культури, що сприяли накопиченню фітофага (пари, стерня зернових), можливо очікувати відчутної шкідливості в більшості лісостепових, степових, подекуди поліських, областей», зазначила науковець.
Для обмеження чисельності озимої совки проводять глибоку зяблеву оранку, ретельний передпосівний і міжрядний обробітки, обкошування квітучих бур’янів на межах й узбіччі доріг, що погіршує умови живлення метеликів. Одна з культивацій парового поля має збігатися в часі із закінченням масової яйцекладки й початком відродження гусениць. Ефективною є передпосівна обробка насіння.
Нагадаємо, що останніми роками зона шкідливості озимої совки змістилася на північ України
Додати коментар