Агрономія

ІМК посіяла на 80% більше озимої пшениці

ІМК посіяла на 80% більше озимої пшениці

Цьогоріч озиму пшеницю в ІМК посіяли на площі майже 33 тис. га – це на 80% більше за традиційну площу під озиминою в компанії в попередні роки.

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці компанії.

Війна змусила ІМК переглянути структуру посіву у 2022 році: площі під кукурудзою були зменшені на користь озимої пшениці, оскільки кукурудза вимагає більших витрат газу та електроенергії на сушіння зерна; також озимою пшеницею восени 2022 року були засіяні площі, на яких не проводилась весняна посівна кампанія, через необхідність розмінування і обстеження цих площ на наявність залишків снарядів.

Проте зі збільшенням площі під озимою пшеницею ІМК пов’язує і позитивні очікування. По-перше, це внесок ІМК у продовольчу безпеку України. По-друге, загалом в Україні у 2022 році площі посіву озимої пшениці суттєво зменшились, що потенційно негативно вплине на пропозицію пшениці на світовому ринку і призведе до зростання цін на неї.

«Осіння посівна кампанія цьогоріч видалась надзвичайно складною. Крім того, що наша компанія кардинально збільшила площі під посів пшениці, так ще й погодні умови другої половини вересня – першої половини жовтня не давали змогу здійснювати посів. Тому, незважаючи на ранній старт посіву озимини наприкінці серпня, завершувати посівну нам довелось наприкінці жовтня. Тим не менш, маємо гарні очікування, адже достатня кількість вологи в ґрунті разом із помірно теплою погодою, дають змогу сподіватись на гарний розвиток як ранніх, так і пізніх посівів озимини під урожай 2023 року», – зазначив Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК.

Нагадаємо, площі під озимою пшеницею, зокрема, збільшили Чернігівський та Прилуцький кластиери ІМК.