Агрономія

Хворобами уражені до 40% обстежених посівів сої

Хворобами уражені до 40% обстежених посівів сої

Наявність краплинної вологи, помірні температури та достатній інфекційний запас збудників сприяли розвитку різноманітних хвороб сої, які виявляли на 9-40% обстежених площ.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Зокрема, бактеріальний опік охопив 2% рослин (Тернопільська обл.) за розвитку 0,4%, церкоспороз – 2-22% за розвитку 0,2%, аскохітоз – 3-7% за розвитку 0,2%, бактеріоз, септоріоз, пероноспороз, альтернаріоз 2-10% за розвитку 0,1-0,2%. Подальший розвиток хвороб залежатиме від агрометеорологічних умов.

Крім того, у посівах сої продовжують розвиватись та шкодити кліщі (3-10, макс. 15-35% рослин – Закарпатська, Київська обл.), попелиці, клопи, трипси, подекуди гусениці акацієвої вогнівки, лучного метелика, чортополохівки.

Велику потенційну загрозу павутинного кліща визначає широкий ареал його розповсюдження та здатність до накопичення значної кількості представників виду за відповідних агрокліматичних умов. Тому за чисельності кліщів більше 10 особин у період формування та наливу бобів сої застосовують препарати, які володіють відповідною овоцидною і акарицидною дією.

Нагадаємо, правильна сівозміна дає змогу заощаджувати на ЗЗР.